iPhone telefoniga pildistamine, HEIC fail

iPhone ja HEIC failide kasutamine

Uuendused digitaalfotograafia maailmas

Pidevalt arenevas digitaalfotograafia maailmas kujundavad uued tehnoloogiad jätkuvalt ümber seda, kuidas me oma väärtuslikke mälestusi jäädvustame ja talletame. Üks selline uuendus on suure tõhususega pildivorming HEIC. Failivorming, mis kogub populaarsust tänu oma võimele tõhusalt pilte tihendada ilma kvaliteeti kahjustamata.

đź’ˇHea info Apple telefonide kasutajatele!

Kui oled iPhone kasutaja, siis ehk oled kokku puutunud olukorraga, kus telefoniga loodud pildifaile ei lase mingil põhjusel kasutada?! Seda seetõttu, et tihtipeale on Apple seadmetel vaikepildivorminguks HEIC, mille kasutamiseks või edastamiseks teistesse seadmetesse võib vaja minna failide konvertmist laialtlevinud jpg-ks või png failiks. Meie kujundusprogrammis seda probleemi ei ole. Kuma Foto lehel saad kasutada iPhone pildifaile. Lae pilte, telli ja kujunda ilma probleemideta :)

Mis on HEIC fail?

HEIC fail on pildifail, mis on kvaliteetsem kui JPG, kuid võtab vähem ruumi kui teised sama kvaliteediga pildifailid. HEIC ehk High-Efficiency Image Format on failivorming, mis on loodud suure pakkimistõhususega piltide salvestamiseks. Ehk siis võimalikult detailne pilt, kuid mõistliku mahuga. Samas säilitades hea kvaliteedi ja detailid. HEIC faili toetavad laialdaselt Apple’i seadmed ning tihtipeale on see iPhone’iga tehtud fotode vaikepildivorminguks. Probleemiks võib olla, et kõik platvormid HEIC faili veel ei pruugi toetada. Kuid paljud kaasaegsed sĂĽsteemid ja rakendused kohanduvad selle vorminguga, muutes HEIC-piltide jagamise ja kasutamise lihtsamaks.

HEIC-i eelised

Säilitab võimalikult head kvaliteeti: HEIC kasutab täiustatud tihendusalgoritme, mis võimaldab säilitada pildikvaliteeti, vähendades samal ajal oluliselt faili suurust. See on eriti kasulik kasutajatele, kes soovivad säästa salvestusruumi ilma visuaalset täpsust ohverdamata.

Nutikas tihendamine: erinevalt traditsioonilistest vormingutest, nagu JPEG, kasutab HEIC nutikaid tihendustehnikaid. See tähendab, et see võib sõltuvalt pildi keerukusest salvestada nii kadude vabalt kui ka nutikate kadudega pildiandmeid. Ehk keeruka ja detailse pildi puhul tehakse HEIC faili puhul nutikas valik, jättes detailid teravaks, aga näiteks üldisem osa pildist mitte nii teravaks. See paindlikkus tagab erinevat tüüpi fotode optimaalse tihendamise.

Kokkuvõtteks on uuenduslik pildivorming HEIC üks tänuväärt lahendus, mis pakub suurepärast tihendustõhusust, säilitades samal ajal pildikvaliteedi. Kui soovid rohkem infot HEIC failivormingu kohta, siis vaata Apple lehele (inglise keeles). Kuna tehnoloogia areneb edasi, on tõenäoline, et HEIC levib veelgi laiemalt ja seda toetatakse erinevates seadmetes ja platvormidel nagu ka Kuma Foto lehel.

Nii et järgmine kord, kui jäädvustate oma iPhone’iga ilusat hetke, nautige HEIC-i telgitagust maagiat, mis võimaldab teil salvestada rohkem mälestusi ilma kvaliteedis järeleandmisi tegemata :)

Hoidke Kuma Foto blogil silm peal, et olla kursis uuendustega, saada lihtsaid seletusi, mõtteid ja ideid!

Meie uus printer – HP Latex 630w
Ostukorv
Close Projektid
Kategooriad