Tänapäeval on digiprügi ääretult kiire tekkima, seetõttu tõstame esile ülemaailmse Digikoristuspäeva tähistamise 26.01.2024! See pole lihtsalt üritus, see on liikumine, mis kutsub meid üles vaatama oma digijälgedele ja neid korrastama. Kujutage ette lugematuid e-kirju, faile, digifotosid ja rakendusi, mis on märkamatult kuhjunud. Me teame, et koristamine võib võtta palju aega, eriti kui seotud on emotsioonid ja mälestused. Sellepärast otsustasime digikoristuspäeva asemel teha digikoristus-nädalavahetuse. Siis saad rahulikult sorteerida oma pilte ja vaadata üle projektid, koostada fotoraamatuid või tellida paberfotosid. Et veidigi innustada oma digimaailma korrastama, pakume terveks nädalavaetuseks fototoodetele 30% soodustust. Loodame, et see motiveerib ja aitab luua natukenegi selgust :)
Digitaalse segaduse mõistmine
Aga mis täpselt on digitaalne segadus? See on kõik tarbetud failid, e-kirjad ja korduvad andmed, mis tarbivad meie seadmetes väärtuslikku ruumi. See segadus ei ole lihtsalt ladustamise küsimus, see on efektiivsuse ja selguse küsimus. Kui sa vaatad kriitilise pilguga üle näiteks oma eelmise aasta fotod, saad ülevaate oma aastast ja lõpetada justkui ühe väikese peatüki. Kui sa korrastad oma fotosid juba regulaarselt – väga tubli!
Digitaalse prügi kasv
Tehnoloogia arenedes kasvab ka digitaalse prügi kogus. Vananenud failidest unustatud allalaadimisteni on meie seadmed tihti koormatud kasutu andmestikuga, mis meid ainult aeglustab. Piltide või failide otsimine lõputust kaustast on ajamahukas ja tülikas. Digipiltide tegemine on niivõrd kiire ja lihtne, et kerge on muudkui uusi pilte klõbistada ning seejärel vajuvad suur osa neist unustuste hõlma. Samuti näiteks sinu projekti kaust meie kodulehel. Kõik alustatud, poolikud ja lõpetatud projektid salvestuvad automaatselt projektide kausta. Vaata ka sealt oma failid üle, kustuta vanad ja lõpeta poolikud. Aitäh!
Digitaalse segaduse mõju ulatub tehnilistest ebatõhusustest kaugemale. See võib põhjustada stressi tõusu, tootlikkuse langust ja üldist ülekoormatustunnet. See on vaikne probleem, mis mõjutab nii meie isiklikku kui ka professionaalset elu.
Mida ma saan teha digikoristuspäeval?
Digifailide sorteerimine võib tunduda hirmutav, kuid esimene samm on ära tunda, mis on vajalik ja mis mitte. Mõelge hetkeks, kus on kõige suurem kogus faile või mis vajaks tähelepanu – on see e-postkast, pildikaust telefonis, pilvesalvestusruum vms. Võta ette kasvõi üks, kui kõik korraga tundub liig.
- Näiteks alustage oma postkastist. Salvestage meili teel saadetud pildid, mida soovite säilitada. Seejärel kustutage need e-kirjad.
- Vaata üle pildikaust telefonis. Võta eelmise aasta fotod – kui see on liiga suur amps, tükelda ülesanne väiksemaks. Võta ette ürituste fotod või pildid kuude kaupa. Kustuta korduvad, udused pildid. Samuti fotod, mis ei tekita mingit emotsiooni või mis ei anna edasi sündmuse olemust. Ära unusta kustutada ka kustutatud kaustast!
- Korrasta Screenshotid ehk kuvatõmmised. Kui sa neid ei ole vaadanud terve aasta jooksul, siis ilmselt ei vaata sa neid ka tulevase aasta jooksul ;)
Edukat digikoristust ja selguse loomist! 🌍
NB! 26.-28.jaanuar kõik tooted 30% soodsamad. Soodustus rakendub atomaatselt kassas