Image by prostooleha on Freepik

Mida kinkida sünnipäevaks: Kati ja Martti raamat

Mida kinkida inimesele, kellel on kõik justkui olemas?

Kati armastab sünnipäevasid – see on sündmus, mil saadakse kokku oma kõige kallimate inimestega. Päev mil jagada rõõmu ja näidata, kui olulised on talle inimesed tema ümber. Sel veebruarikuu päeval oli tema suurim väljakutse leida ideaalne sünnipäevakink oma abikaasale, Marttile. Martti oli mees, kel tundus alati kõik olemas olevat – hea huumorimeel, armastav süda ja kodu, mis oli täis õnne. Kuidas leida kingitus, mis väljendaks kõike seda, mida Martti Katile tähendas?

Möödunud aasta oli olnud täis lihtsaid, kuid hindamatuid hetki. Kodus veedetud aeg oli andnud neile võimaluse luua uusi mälestusi, mis olid nii väärtuslikud ja erilised. Kati mõistis, et just need hetked olid need, mida ta tahtis kinkida. Ta otsustas luua fotoraamatu – loo nende aastast, täis jagatud naeru, armastust ja seiklusi. Kati alustas fotode valimist. Ta sirvis läbi fotokaustad arvutist ja telefonist, otsides pilte, mis räägiksid nende loo. Üks eriline mälestus tuli esile – nende suvepuhkus Horvaatias. See oli olnud spontaanne reis, otsus põgeneda argipäeva rutiinist ja kogeda midagi uut koos.

Horvaatia oli olnud nagu unistus – kristallselged veed, päikesepaistelised rannad ja õhtud, mis olid täis naeru ja elu. Kati leidis fotod, kus nad olid koos jalutanud Dubrovniku ajaloolistes tänavatel, nautinud päikeseloojangut Adriatica mere ääres ja proovinud kohalikke hõrgutisi väikestes rannikurestoranides. Iga pildiga meenus lugu – hetked, kus nad olid unustanud kõik mured ja lihtsalt elanud hetkes.

Kati lisas fotoraamatusse ka pildid nende matkast Plitvice rahvuspargis, kus nad olid imetlenud hingematvalt ilusaid järvesid ja rohelisi maastikke. Need fotod ei olnud lihtsalt ilusad vaated, need olid mälestused ühisest seiklusest, avastamisrõõmust ja üksteise seltskonnast. Kati valis kõige eredamaid emotsioone tektitanud fotod, iga lehekülg jutustas loo. Ta lisas piltide juurde lühikesi kirjeldusi ja tsitaate, mis muutsid raamatu veelgi erilisemaks. Valis raamatule ilusa ruudukujulise formaadi ja kauni kaanekujunduse, et iga detail oleks täiuslik.

Ilusal lumisel sünnipäeva päeval, õhtusöögi eel, ulatas Kati Marttile pakitud fotoraamatu. Martti avas selle uudishimulikult. Ta keeras vaikides lehti, pilk üha süvenenumalt raamatul. Tema näoilme muutus iga lehekülje keeramisega aina sügavamaks. Seal nad olid – koos naermas, seiklemas, elu nautimas. Iga foto oli nagu aken nende ühisesse hingemaailma. See kingitus ei olnud lihtsalt fotoraamat, see oli nende loo peegeldus, mälestuste kogum, mis rääkis sellest, mis tõeliselt loeb – koosveedetud ajast ja jagatud armastusest. Martti kallistas Katit hellalt, silmad õrnalt pisaratest helkimas ja südames soojus. Sel hetkel mõistis Kati, et ta oli leidnud täiusliku kingituse. See sünnipäevakink polnud pelgalt fotoraamat, vaid midagi palju sügavamat – see oli kingitus ühisest mälestusest, millel on alati koht nende südames.

Soovime, et ka sinu kingitused oleksid erilised. Vali ja loo oma ideaalne kingitus siin.

Digitaalajastu mälestused: Miks on oluline fotosid trükkida
Ostukorv
Close Projektid
Kategooriad