Tass käejäljega

Käejäljed kruusil

Käejäljed kingituseks

Käejäljed, need imelised koduste kunstiteostena loodud jäljed, muudavad kingitused eriliseks ja isikupäraseks. Olgu see õe südamlik käejälg võtmehoidjal või lapse rõõmsameelne käejälg kruusil, igal detailil on oma lugu.

Käejäljed võivad olla lihtsalt sümboolsed südantsoojendavad pildid tootel, või võivad olla ka päriselt samas mõõdus nagu päris käsi. Kujutle vaid, kui eriline on jäädvustada lapse kasvamise jäljed sellisel autentsel viisil! Järgnevalt leiad juhised, kuidas lisada lapse käe jälg tassile. Ja kui soovid veelgi rohkem eksperimenteerida, siis allpool on juhend, kuidas käejälg tassile originaalsuuruses lisada. Muuda mälestused käega katsutavaks kunstiks. Head pusimist! :)

Käejäljed paberil isale

Kuidas käejäljed tassile saada?

Vaja läheb: näpu-või guaššvärve, valget paberit, telefoni või kaamerat pildistamiseks ja arvutit tassi kujundamiseks

1. Tee näpu– või guaššvärvidega lapse käejälg paberile ja tee sellest foto.

Kasuta tugevaid värve, et jälg jääks selgelt ja tugevalt näha. Väga hele värv ei pruugi hästi näha jääda. Seejärel tee käejäljest foto jättes pildile ka veidi valget paberi osa ümber jälje. Püüa foto tee võimalikult hea valgusega, et ei jääks varje ja varjundeid.

2. Vali kruus.

Ning vali “Kruusi tüüp” ja “Värv” – valge. Ning suundu disainima.

OLULINE! Vali kujundusprogrammis ülevalt reast “PRO vaade”, et muuta kujundust, suurusi või piltide/tekstide asetusi. Seda vaadet saab kasutada ainult  arvutis. Kui tegid siiani kõik telefonis, siis salvesta projekt ja ava see uuesti arvutis.

3. Kustuta olemasolev pildikast ja lae üles oma käejälje foto.

Kustutada saad klõpsates pildile ja vajutades Delete nuppu klaviatuuril. Seejärel lohista oma käejälje foto kujundusalale.

Käejälg telefonis
4. Pildi suuruse ja tausta muutmine.

Klõpsa pildikastil, vali üleval avanevast menüüst “Suurus ja asend”. Või lohista pilt nurkadest sobivasse suurusesse. Vajadusel kadreeri pilt. Ja keera foto soovitud asendisse. Tausta heledamaks muutmiseks klõpsa pildil ja vali üleval avanevast menüüreast “Täiusta”. Muuda pildi eredust suuremaks kuni taust on sama värvi muu kujunduspinnaga.

Nipp! Ava oma tassi eelvaade (Üleval silma märgiga nupp) ja vaata, milline sinu tass välja näeb. Saad seal vaates keerutada tassi 360 kraadi.

5. Soovi korral lisa nimi, kuupäev, sõnum või head soovid.
Käejälg kujundusprogrammis

Kuidas saada jäljed õiges suuruses tassile?

Kui laps on veel väike, saad käejäljed tassile panna originaal ehk õiges mõõdus. Tassile mahub pilt mõõtudega 20,99 x 9,39cm. Seega, kui su lapse käejälje mõõdud on kuni 9,39cm, siis see jäljekene sinna tassile väga lihtsalt ka mahub :)

Mõõtmine

Mõõda ära käejälg paberil. Kõige kõrgem ja kõige laiem osa.

Originaal suuruse sisestamine

Klõpsa kujundusprogrammis oma pildil ja vali üleval avanevast menüüreast “Suurus ja asend” ning sisesta käejälje mõõdud (kõrgus ja laius). NB! Vaata, et “Piira proportsioone” nupuke oleks välja lülitatud.

Kadreeri mõõtu tagasi

Topeltklõpsa pildil uuesti (või vali ülevalt menüüreast “Lõika välja”) ja kadreeri pilt õigesse suurusesse. Nüüd peaks sinu mõõtude järgi kadreerimise kast sobituma täpselt käejäljega fotol.

Asendi muutmine

Käejälje asendit muuda pildil klõpsates üleval avanevast menüü reast “Suund”.

 

Ja ongi valmis. Kui need etapid läbitud, siis jääb üle vaid kruus ostukorvi lisada. Selle õpetuse järgi saad käejälgi sarnaselt lisada näiteks ka padjale või fotoplakatile või mõnele muule soovitud tootele.

PS! Meie tassil on kahe aastase lapse käejäljed ja natuke on veel ruumi kasvamisekski :)

 

Erilised hetked, eriliste kingitustega.

Mõõda käejälg paberil
Foto proportsioonid lukust lahti
Digitaalne joonistus – originaalne kingiidee!
10 oma pildiga kalendri ideed
Ostukorv
Close Projektid
Kategooriad